poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Gierkowe spółki na lata vol. 1 Vivid Games

Niezależnie od pory roku Leszcz lubi grać.
Gra w gry komputerowe, planszowe, fabularne RPG, LARP i oczywiście na GPW. W portfelu Leszcza było 6 spółek z branży gier, obecnie znajdują się trzy:
11bit, CI Games oraz Vivid Games.

Mamy wiosnę, słońce przygrzewa natomiast Leszcz jest ubrany w Vivid Games jak na cholerny Sybir!!
Od grudnia 2014 kupował i sprzedawał i kupował aż przesadził z kółkami i zakupami. Na dodatek nie sprzedał na szczycie (listopad 2015) powtarzam : NIE SPRZEDAŁ NA SZCZYCIE, licząc na przebicie poziomu 9 zł (to już po prostu chytrość), które nie nastąpiło.... przyczyny tej decyzji są różne, Leszcz nie będzie tego nawet komentować...


Średnia to 5,99 jednak Leszcz traktuje to jako długoterminową inwestycję wiedząc, jak mocno rozwija się ta branża. Światowy rynek gier jest wyceniany obecnie na ponad 90 mld dolarów. Wielkość polskiego rynku szacowana jest na ponad 400 mln dol. i rośnie. 
Vivid działa także na platformach chińskich i tajwańskich, w pierwszym półroczu 2016 ma w planach wejście na GPW, wydaje aktualizacje do swoich gier oraz pracuje nad sprawdzonymi, przynoszącymi zyski tytułami. 
To dobra strategia i miejmy nadzieję, że się sprawdzi gdyż zdecydowanie przyjemniej obecnie jest napieprzać wilkołaka w Wiedźminie poziom droga ku zagładzie, niż patrzeć na notowania Vivid  siedząc w futrze z vividowych norek.

Task for April - done.
Giełdowy Leszcz

Drogi Giełdowy Leszczu

Giełdowy Leszczu czego brakuje w Twoim opisie to FAKTY. Kupowałeś przecież pierwsze pakiety VVD po 4,65 wiem to z prywatnej rozmowy... Ciekawe jak wyglądało samopoczucie osoby, która ma pakiety kupione w promocyjnej cenie, a ta cena wciąż dąży do 9pln. Kupowałeś więc kolejne pakiety i było cudownie aż do czasu załamania się kursu, co nastąpiło końcem listopada.

Jak zawsze Sensei przedstawia wykres sporządzony na podstawie powyższego opisu.Giełdowy Leszczu muszę cię pochwalić i skrytykować jednocześnie.

Na początku pochwały: 

  1. Nie znam konkretów co do twoich operacji na Vivid, ale dokupywałeś spółkę znajdującą się w trendzie wzrostowym.
  2. Trzymasz VVD już ponad rok - cierpliwość.
  3. Wiesz, że obecnie sytuacja jest przeciwko Tobie i się boisz. Nie boisz o tym mówić i nie wmawiasz innym tych fundamentalnych bredni.
  4. Leszcz nie sprzedał na szczycie ponieważ nie wiedział, że to jest szczyt bo wędrował w lesie. Więc niech Leszcz już się nie obwinia za to, że nie sprzedał na szczycie.

Krytyka:

  1. Brak Stop Losów - chciwość, pewność w siebie, myślenie życzeniowe lub inna ze słabości Leszcza uniemożliwiła wyjść z inwestycji na plusie.
  2. Jeśli wierzysz w opis fundamentalny branży to czego teraz pochlipujesz, że jesteś zawieszony na 6pln za akcję?
Więc z pochwał punkt nr 3 oraz z krytyki punkt nr 2 stoją w sobie w sprzeczności tak jak i Twoje odczucia Giełdowy Leszczu. Uporządkuj to w sobie i powiedz mi coś nowego na temat spółki VVD.

Omówienie wykresu:

Spółka Vivid od ostatnich 5 miesięcy znajduje się w trendzie spadkowym. Na ADOSC oraz RSI widać potężną realizację i wyprzedaż znaczących pakietów akcji. Z wykresu można wyczytać, że nie ma zbyt wiele miejsca dla kursu, który znajduje się obecnie pod linią trendu spadkowego. Przed nami czas decyzji co dalej. W tym momencie zwracam uwagę na wskaźniki RSI 43,42 a MACD o krok od wygenerowania sygnału kupna. Jednak pamiętajmy, że Vivid jest w trendzie spadkowym.

Plan gry:

Sensei uważa, że jeśli duzi akcjonariusze nie będą robić kolejnej fali wyprzedaży, to kurs ma szansę wrócić na 6,5pln za akcję - pod warunkiem złamania trendu spadkowego.
Narysowałem na wykresie kluczowe poziomy: jeden opór na 6,5pln i dwa wsparcia pierwsze 4,42 a drugie 2,26. 

Jeśli już masz akcje VVD ustaw SL na 4,19 natomiast TP jest w okolicy 6,5

Jeśli nie masz akcji VVD kupuj dopiero po przejściu linii trendu spadkowego na sporym wolumenie, ale w momencie tylko gdy kurs będzie próbował do niej wrócić i stanie się ona wsparciem SL na 4,19. Jest to zakup czysto spekulacyjny.

zawsze twój Sensei

1 komentarz: