poniedziałek, 18 kwietnia 2016

GO GO AMICA ??!

Gdzieś około grudnia 2014 Giełdowy Leszcz postanowił sobie kupić trochę akcji spółki Amica - za 108 zł. Wskaźniki, wykresiki itd itp pokazywały dobry punkt wejścia w spółkę zwłaszcza, że był sygnał do wzrostów.  Aga Radwańska wciąż piecze tylko w piekarnikach Amiki (pewnie dlatego, że piekarnik robi to za nią)  tak więc wszystko pięknie i elegancko przez następne circa 9 miesięcy kiedy to Leszcz postanowił sprzedać na maxach po 174,2 zarabiając ponad 60%. 

Ucieszony tym wynikiem postanowił odkupić ciut niżej po 174 z nadzieją na dalsze wzrosty. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że te 10% to się jeszcze należy jak psu buda. Niestety Leszcz przegapił ulotną okazję do sprzedaży, a wybory nowej władzy wcale nie pomogły GPW. Pomimo dobrych wyników oraz rekomendacji, a nawet info o dywidendzie Amica utrzymuje się w bocznym trendzie i się kisi... i kisi... a Leszcz kiśnie z nią czekając na lepsze czasy.

Co na to Mistrz ?

Giełdowy Leszcz


Drogi Giełdowy Leszczu

Twój Sensei postanowił zobrazować sytuację na wykresie aby czytelnicy byli w stanie zrozumieć na jaki temat rozmawiamy.Giełdowy Leszczu muszę cię pochwalić i skrytykować jednocześnie.

Na początku pochwały: 

  1. Po pierwsze ładny zakup
  2. Fajnie, że udało ci się utrzymać spółkę aż przez 9 miesięcy
  3. Piękne wyjście na szczycie
  4. Gratulacje odkupienia praktycznie po tej samej cenie

Krytyka:

"Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazywały, że te 10% to się jeszcze należy jak psu buda" rozumiem to jako wyjście z trójkąta którego opór to 164,08.

Chciałbym  napisać Ty mały spekulancie ... brakowało Ci ikry aby odkupić po 145? Jak by policzyć dokładnie to odkupienie Amica po 174 kosztowało cię utratę prowizji... ale jednocześnie chwalę cię za zmianę zdania.

A teraz słuchaj spekulacyjna duszo twój Sensei przemawia

Masz Amice po 174 i trzymasz ją już od 6 miesięcy twierdząc, że  ona się kisi... ale twój Sensei widzi to zgoła inaczej.
Tak naprawdę masz AMC kupioną po 110 i tego powinniśmy się trzymać. Sama czkawka ze zmianami decyzji czy trzymać czy nie jest spowodowana tylko i wyłącznie twoimi wewnętrznymi rozterkami.

Oto Obecna sytuacja techniczna.


  1. Amica jest w trendzie wzrostowym.
  2. Amica już jest po korekcie.
  3. Każdy leszcz puszcza cenne akcje tuż przed ich ruchem w górę.
  4. Ostatnie zachowanie kursu wskazuje że Amica już nie może się cofać poniżej 160pln.
  5. Amica znajduje się w trójkącie wznoszącym, z którego za jakiś czas powinna wybijać.

Plan Gry

Drogi Giełdowy Leszczu jesteś w tak komfortowej sytuacji, że ludzie czytający tego bloga powinni Ci zazdrościć. Jak widzisz to tylko Twoja psychika próbuje zamienić oczywistą prawdę na fikcję i zmusić Cię do sprzedaży.

Sensei zaleca granie ze Stop Loss założonym na poziom 154. Sensei lubi szerokie Stop Loss. Każda osoba pragnąca zakupić akcje po obecnej cenie powinna rozważnie dobrać pozycję ponieważ każde 10 akcji kupionych po obecnej cenie 172 po odpaleniu SL na 154 daje 180pln straty...

Sensei teraz uda się na spoczynek i rozważy możliwość zagrania pod plan, który sam przygotował.

zawsze twój Sensei

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz