poniedziałek, 25 kwietnia 2016

Hanami

Japonia oprócz najstarszych metod analizy i formowania wykresów słynie z tradycji podziwiania urody kwitnących kwiatów wiśni. Co roku meteorologowie dwoją się i troją by przewidzieć jak najdokładniej moment zakwitnięcia wiśni, zupełnie jak wielu inwestorów na co dzień stara się przewidzieć ruchy na giełdzie. Co za ironia losu :) Niestety nie da się tego zaplanować tak więc już w lutym, na południu kraju, Japończycy cieszą się kwitnącymi śliwami - Ume Hanami. Jest to festiwal rozpoczynający dni podziwiania kwitnących wiśni.
Hanami to spotkania z przyjaciółmi, rodziną czy kolegami z pracy oraz poszukiwania najlepszego drzewka, pod którym urządza się piknik. Takie nasze jarmarki.
Robi się nawet rankingi najpopularniejszych miejsc i najpiękniejszych drzew, a nierzadko firmy wysyłają pracowników by wcześnie zajęli miejsce dla kolegów.Gdy wiśnie zakwitną, podziwiane są podczas Sakura Hanami by następnie opadać zalewając Japonię morzem kwiatów. 
Giełdowy Leszcz chętnie by usiadł pod pięknie kwitnącą wiśnią i ukoił skołatane nerwy wcinając wyborne sushi. Radzi też mniejszym i większym inwestorom oraz Mistrzowi na znalezienie chwili na odpoczynek i relaks nie koniecznie pod wiśnią, ale może jakąś jabłonką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz