niedziela, 17 kwietnia 2016

WTF z tym złotem GC.F

Kontrakty na złoto


Złoto w środku marca złamało szybki i średni trend wzrostowy i wypadło z czegoś na kształt trójkąta zwyżkującego, jaskrawo zieloną kreską zaznaczyłem dystrybucję, która doprowadziła do wyłamania i minimów nie widzianych od lutego. 
Zasięg wyjścia z ów wymienionego trójkąta sięga poziomu 1171 zaznaczony jest zielonym prostokątem. Na początku kwietnia nastąpiła kontra kupujących, jednak nie udało się utworzyć nowego szczytu, a mozolnie budowany wzrost trwający de facto 6 dni został brutalnie zakończony 3-dniowymi spadkami - kurs odbił się od oporu wcześniej wspominanego trójkąta.

Kolorem pomarańczowym zaznaczyłem nową formację, która wydaje się tworzyć na wykresie i jest to trójkąt symetryczny, z którego wyjście dołem było by impulsem do osiągnięcia minimów na poziomie 1186 natomiast scenariusz pozytywny tj wyjście w górę ma zasięg 1300.

Warto zwrócić uwagę, iż obecna sytuacja techniczna jest skomplikowana i kurs niemrawo odbija się od średniej Senoku span A, która powinna działać jako silne wsparcie pro wzrostowo na wykres jednak złoto praktycznie stoi w miejscu a nawet tworzy niższe szczyty. Potencjalne wejście w chmurę oraz złamanie trókąta symetrycznego (pomarańczowy) powinno zainicjować spadki - poziomi 1180 jest dość istotny bo tam znajduje się  średnia Senoku span B.

Sensei nie jest obiektywny bo posiada krótką pozycję na złoto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz