piątek, 3 czerwca 2016

Gorący towar - Amica


News dnia dotyczący Amici zawiera informacje o nowych genialnych współpracownikach oraz sumie 31,1 mln zł przeznaczonych na dywidendę. Długa lista nazwisk, funkcji, kto z kim i dlaczego tutaj.
Kurs poszybował w górę i dotarł do okrągłego psychologicznego poziomu 200 pln.

Zapewne wielu graczy rozważa sprzedaż, leszcze już pewnie ustawiają zlecenie, a jeszcze więcej rozmyśla po prostu nad dalszą strategią wobec tej spółki. Niestety czasu jest niewiele, gdyż dywidenda odcięta zostanie już 15 czerwca czyli raptem za 1,5 tyg.  7 dni roboczych. 

Czy to coś zmieni ?

GL zastanawia się na ile dzisiejszy impuls nada AMC sił do dalszych wzrostów bo przecież ktoś kupuje akcje po 200 zł. Dzisiejszy walor i obrót był całkiem niezły. Obstawiam, że nie dla marnych 4 zł dywidendy, która ledwo na waciki wystarczy i informacji o ulepszonym składzie zarządu.

Witaj GL

Niestety nie zgadzam się z Tobą aby info na temat żenującej dywidendy 4 pln było jakimkolwiek impulsem dla Amici kosztującej już 200 i mogło dźwignąć taki ciężki walor. Ale rzeczywiście jestem technikiem i kurs mi mówi, że rzeczywiście tutaj się coś dzieje.

Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej spółki.


Amica (AMC) wskaźniki
MACD RSI STS
Dzienny Kupno 68 Kupno
Tygodniowy Kupno 70 Kupno
Miesięczny Kupno 74 Kupno

Wykres

Jest 3 czerwca i walor wydaje się poruszać w kanale narysowanym po poprzednich szczytach. Ustanowił nowe historyczne maksima na poziomie 200. Wykres ceny przypomina hiperbolę wzrostową. Przy takim zachowaniu kursu następują zazwyczaj największe wzrosty. Po czym następują efektowne spadki.

Z drugiej strony wskaźniki, kanał oraz psychologiczna bariera 200 pln za walor mogą wskazywać na nagły zwrot kursu i korektę.

Przeglądając wykresy tygodniowe i miesięczne można też zwrócić uwagę, że taki stan rzeczy jak przegrzane wskaźniki, może utrzymywać się kilka tygodni czy miesięcy. Sam fakt przegrzania nie przesądza jeszcze spadków, tym bardziej, że Amica znajduje się w silnym trendzie wzrostowym, co zresztą zostało wspomniane w naszym poprzednim poście na ten temat pt. Go Go Amica.

Taktyka gry

Drodzy posiadacze akcji, teraz czas decyzji. Mógłbym rzucić takie oto zdanie: “Przykro mi, że Amica rośnie” bo niestety zarabiacie i macie możliwości decyzyjne. Jednak chciałbym wam pomóc.
Proponuję ustawiać zlecenia obronne. Przypominam, że ostatnio został zarekomendowany SL na poziomie 154 pln. Tym razem jednak postanowiłem dać szerszy wybór i wyznaczyć kilka możliwych poziomów obrony.

Prawdopodobieństwo, że się wypadnie z pozycji

100% - natychmiastowa sprzedaż - leszcz, człowiek nie akceptujący kompromisu i ryzyka :)
90% - 192 - spekuła GPW
70% - 188 - spekulant gracz
60% - 184 - spekulant 
50% - 181 - swing trader
40% - 175 - inwesto/spekulant
30% - 172 - inwestor
20% - 169 - inwestor długoterminowy
10% - 163 - inwestor długoterminowy z dobrą pozycją wyjściową

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz