piątek, 17 czerwca 2016

Leszczowa teoria o CI GAMES - Czy opóźnienie premiery Sniper 3 to celowe działanie?

CI GAMES

Prezes Tymiński zrobił w kwietniu czat inwestorski, podczas którego odpowiadał zmyślnie na pytania dot. prac nad swoimi produktami. Mówił : "wakacje będą należeć do Snipera" - nie powiedział tylko, które wakacje, może te zimowe? "Mobilna wersja LOTF będzie wydana przed Sniperem" czyli do wakacji... zimowych ? 2019?

13 czerwca 2016 świat obiegła informacja o ustalonej dacie premiery flagowej pozycji studia CI Games - Sniper Ghost Warrior 3. Premiera została ustalona na 27 stycznia 2017.

Czyli akurat "zimowe wakacje"! Dlaczego?Czy opóźnienie premiery Sniper 3 to celowe działanie?

Seria gier Sniper GW jest słaba pod wieloma względami w porównaniu do konkurencji, dlatego też gdy CIG obwieścił część trzecią wiadome było, że będzie musiał się postarać popracować nad gniotem na co potrzeba czasu, ludzi i kasy i jeszcze więcej czasu.

Na dodatek od momentu rozpoczęcia prac nad SGW3 wyszło bardzo ale to bardzo mało materiałów na temat gry co mówi o słabych lub niezadowalających postępach, a konkurencyjna pozycja Sniper Elite 4, patrząc na materiały zapowiada się o wiele lepiej .
Sniper Ghost Warrior vs Sniper Elite
Prezes miał więc zagwozdkę. Nie znając wówczas terminu premiery konkurencji ciężko ustalić odpowiedni czas na opchnięcie swojego produktu. Musiał mydlić oczy inwestorom i graczom mało konkretnymi informacjami i obietnicami cudów na kiju.

Problemem jest też budżet na marketing, spółka pracuje przecież jednocześnie nad kontynuacją Lords of the Fallen i mobilną wersją LOTF. Jednak CIG nie wybrał się na targi E3 lansować swojego nowego produktu... nie było z czym ?

Wydanie wersji mobilnej LOFT, która teoretycznie ma być przed SGW3 może trochę zasilić budżet ale oto w ostatnim momencie pojawia się dobra wiadomość - przesunięta data premiery Sniper Elite 4 i to na luty 2017!

Tadam! Dlatego CIG przesuwa i swoją premierę. Daje to możliwość dopracowania gry na lepszą grę , a konkretny termin konkurencji pozwala wyznaczyć wcześniejszy moment na wypuszczenie produktu, który się lepiej wtedy sprzeda.

Jeśli teraz będą sypać dobrymi infami to kurs może i podskoczy bo póki co smutek zagościł na twarzach akcjonariuszy a spadki w portfelach. Zapewne wielu liczyło na termin tegorocznych wakacji zwłaszcza, że kurs akcji jest dość mocno napompowany.

Twórcy SE4 nie śpią i po przesunięciu premiery, pokazali na własnie się odbywających targach E3, półgodzinny materiał video z rozgrywki, sprytnie też wybierając 14 lutego 2017 jako dzień premiery. Piękny prezent dla mężczyzny  na Walentynki! Ciekawe czy równie dobrym prezentem będzie SGW3.

Historia pokazuje, że po podaniu już konkretniej daty premiery kurs spółki powinien także sukcesywnie wzrastać i na to Giełdowy Leszcz także ma nadzieje. Dodam, że nie odnotowano załamania kursu jak było to w przypadku CD Projekt po przesunięciu Wiedźmina, ale wszystko przed nami.

Analiza Techniczna czyli kilka słów od Sensei

CI GAMES wykres tygodniowy

Po utworzeniu się formacji podwójnego szczytu, która to jest formacją odwrócenia trendu, kurs przebił się przez linię trendu wzrostowego, wsparcie kanału wzrostowegokijun sen i testuje wsparcie  kolejną linię trendu wzrostowego oraz senkou Span A. Ostatniej linii obrony można by się doszukiwać we wsparciu na 18,8. Z moich obserwacji wynika, że akcjonariuszy czekać może jeszcze 16 sesji sypania a kurs ma szansę dotknąć 19,5. Patrząc na to z tej perspektywy zaczynam się zastanawiać czy nie dążymy na wykresie CIG do RGR.

Innymi słowy nastąpiło odcięcie inwestorów którzy kupowali akcje spółki powyżej obecnej ceny 21 przez co istnieje prawdopodobieństwo, że na wykresie utworzy się nowy kanał nie będzie to już niestety kanał wzrostowy jako, że do premiery Sniper 3 pozostało 32 tygodnie a jest to aż 224  dni.

Inwestorzy którzy sobie jeszcze nie uświadomili tego gorzkiego do przełknięcia faktu będą wisieć na haku i liczyć na nie wiadomo co.

Jedyna technika jaką widzę na tej spółce to zamienienie się w tradera, uśrednienie w zenicie paniki blisko 19 i wywalenie tych akcji jak najszybciej. Przed uformowaniem się RGR. Kiedy tylko się wyjdzie na zero albo przynajmniej podniesienie SL aby wyjść na zero. Wiele rozgarniętych osób tak właśnie postąpi i jest to kolejny powód przewidywanego przeze mnie obsuwania się kursu.

Raporty zapewne będą kiepskie więc szansa na ucieczkę jest bardzo ulotna i nie wolno się łudzić premierą mobilnej wersji LOTF.

Kalendarium akcjonariusza ubranego w CIG

13 czerwca - prezes podaje datę premiery
17-21 sierpnia - gamescom
30 sierpnia - raport za pierwsze półrocze 2016
?? ???? - premiera LOTF mobile
14 listopada - raport za III kwartał 2016
27 stycznia - premiera Sniper 3
14 lutego - premiera Sniper Elite 4

7 komentarzy:

 1. Sadze ze CIG powinna Cie zaskażyć za używanie pewnych zwrotów i pomówienia :)
  Oby ktos z nich to przeczytał i tym się zajął.
  Dawno takich głupot nie czytałem. Sugeruje leczenie psychiatryczne.

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze przyznać że dawno tak stronniczego tekstu nie czytałem. Autor az kipi z nienawiści do społki i przyjmuje pozycje atakująca. Ciekawe jak dużo stracił na CIG? Mam wrażenie że to pisał troll z jakiegoś podrzędnego forum. Człowieku nie ośmieszaj się i nie pisz takich głupot a na pewno nie przechwalaj się nimi na forach. Jesteś stronniczy a Twojego bloga szkoda czytać. Popieram przedmówce. Za określenia "złodziejska" powinni Cie pozwac bo określasz czynność której w mojej ocenie ta społka sie nie dopuściła. Zgłoszę sprawę w CIG! Jak na autora art to dziwnie nie liczysz się ze słowami!

  OdpowiedzUsuń
 3. Też nie podobają mi się niektóre określenia autora. Może nie potrafił przejść wcześniejszych części? Jeśli chodzi o scenariusze techniczne natomiast to ostatnio liczyłem, że zatrzymają się w okolicach 22.40 zł. więcej tutaj: http://blog.squaber.com/2016/06/2554/ ale ostatecznie nie kupiłem jej akcji ze względu na fakt, że inwestorzy odrzucili ten poziom (o tym również we wpisie). Jeśli chodzi o obecny scenariusz to dla mnie celem są okolice 20.00 zł.

  OdpowiedzUsuń
 4. Smieć który napisał te brednie widzę że zmienił tekst i wyccofał się z poważnych pomówień!
  Co za osioł! To ma być analityk?? Kretyn i zakompleksiony jełop.
  Szkoda czasu na czytanie takich kretynów!

  OdpowiedzUsuń
 5. CIG ma pokazać sporo na gamesconie, i najpewniej dopiero wtedy zobaczymy pierwsze gameplay'e i inne materiały. Do tego czasu obawiam się że będzie tak jak napisał autor (spadki). Makro też nie zachęca - sporo inwestorów teraz ucieka, i ogólnie nic nie zachęca do zakupów. Ale z drugiej strony patrząc obiektywnie, nie jest powiedziane że Sniper 3 będzie porażką (pod względem jakości i gameplay) i mozemy tylko domniemywać patrząc na to co się dzieje. Skrajny pesymizm co do produkcji może się przerodzić w niezłe zaskoczenie.
  Osobiście czekam na rozwój sytuacji. Kiepskie wyniki finansowe za 1 poł. jeszcze nie są w cenie, ale wystarczy dowolne pozytywne info i kurs mocno skoczy w górę.

  OdpowiedzUsuń
 6. I jednak się okazało, że Leszcz miał rację. A CIG gnębią obecnie ostre przeceny kursu.

  OdpowiedzUsuń