wtorek, 21 czerwca 2016

PDA Alior bank notowane z dniem 21 czerwca 2016 r.

Przypomnienie dla Giełdowego Leszcza.

Drogi Leszczu twoje PP,  których nie sprzedałeś przez swoje gapiostwo i które musiałeś objąć, zamieniają się w magiczny sposób w PDA ponieważ je opłaciłeś. Twoje Prawa Do Akcji (PDA) są notowane od 21 czerwca.

Dla osób nie śledzących bloga tutaj cała historia dotycząca Aliora.

Przypominając bardzo oględnie nasz Giełdowy Leszcz postanowił w swoim wirtualnym portfelu zakupić akcje Alior Bank. Okazało się, że ów Bank zamierza przeprowadzić emisję. Giełdowy Leszcz nic nie zrobił więc nastąpiło odcięcie kursu a on sam dostał 12 Praw Poboru. Owe Prawa Poboru były prze 2 dni notowane na GPW w owym czasie Leszcz mógł je sprzedać na rynku za około 11pln ale nie zrobił tego. Stanął wówczas przed wyborem objęcia nowej emisji, albo straty kasy ponieważ PP przepadały, a Leszcz ich nie sprzedał, były warte tyle ile wynosiło odcięcie. Leszcz przyparty do muru postanowił dofinansować Aliora i w związku z tym teraz jego PP zamieniają się w PDA.

Jako, że wszystko rozgrywa się w wirtualnym portfelu musimy to rozegrać na wirtualnych zasadach. PDA są notowane od dziś więc dziś Leszcz wejdzie na swój wirtualny portfel i wykona zlecenie zakupu 12 owych PDA w cenie 38,90. Niechaj Leszcz się nie ekscytuje, że coś zarobił bo przecież traci obecnie na akcjach Aliora po odcięciu. Jest nadal w plecy.

Mistrz nie ma pojęcia do kiedy PDA są notowane. Ale kiedy już nie będą notowane to zamieniają się one w zwykłe akcje Aliora. Leszcz może sprzedać PDA, może dokupić PDA albo może nic nie robić.

Część komunikatu:
Zarząd GPW postanowił wprowadzić z dniem 21 czerwca 2016 r. w trybie zwykłym do obrotu giełdowego na rynku podstawowym 56.550.249 praw do akcji zwykłych na okaziciela serii I Banku o wartości nominalnej 10,00 (dziesięć) PLN każda ("Prawa do Akcji"), oznaczonych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. kodem PLALIOR00193. Prawa do Akcji będą notowane w systemie notowań ciągłych pod nazwą skróconą ALIOR-PDA i oznaczeniem ALRA.

4 komentarze:

 1. witaj gdzie mozna sledzic Twoja wirtualna porponetke?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To co dodaję realnie też staram się dodawać do portfeli wirtualnych tutaj:
   http://www.biznesradar.pl/portfel/15534,sensei-www-gieldowyleszcz-pl
   http://www.biznesradar.pl/portfel/12064,bc-www-gieldowyleszcz-pl
   Jednak nie odzwierciedla to stanu posiadania. Na tym blogu, po prawej stronie w panelu zatytułowanym Pozycje Sensei, również umieszczam swoje pozycje. Jednak nie mam nigdzie wykazu który by w 100% pokrywał się z moim realnym portfelem. Np brakuje obecnie pszenicy nie pisałem o wchodzeniu - nie będę mógł napisać ile na tym zarobiłem.

   Usuń
 2. Nie chciałbym krytykować, ale dlaczego wyniki są tak słabe?
  Jakie w portfelach są zastosowane strategie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są zastosowane ograniczenia więcej tutaj: http://www.gieldowyleszcz.pl/p/wirtualne-portfele.html
   Wychodzę z założenia, że zawsze brakuje kasy.

   Inną kwestią jest brak Stop Losów, które sprawiają, że wyniki są bardzo słabe. To już inna kwestia. Czasem nie było czasu aby coś sprzedać bo się przeoczyło a nie da się ustawić SL automatycznych. Z tego też powodu od pewnego czasu staram się monitorować codziennie co się dzieje w tych portfelach.

   Usuń