środa, 31 sierpnia 2016

Sprzedaż Action (ACT) -56,13%, zakup Procad (PRD)

Giełdowy Leszcz sprzedał z dużą stratą Action, by za resztki kapitału kupić Procad. Idzie w ślady Sensei'a, jak mistrz mówi - "ma szansę wybić" to Leszcz słucha.
Wczoraj elegancka biała świeczka się narysowała. Dobry znak.

5 komentarzy:

 1. Śledzę Twój portfel na Biznes Radarze. Minął rok, od kiedy go założyłeś, co skłania mnie do refleksji - czy warto? Rok poświęconego czasu, zapewne nie chodzi o 5 minut dziennie, studiowanie, jako-takie ogarnięcie w rynku, dla 600 zł zysku.
  Jak Ty to widzisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to filozoficzne pytanie co innego można robić w tym czasie jak grać na giełdzie? Inne pytanie - jaki masz horyzont inwestycyjny? Np PZU sprzedam za 80 pln ale nie zrobię tego dzisiaj. Portfel ma swoje ograniczenia można kupować tylko za 1000 pln czyli zajmować longi, można ponosić stratę, można odkupywać znowu za 1000pln ale nie można uśredniać. Uważam, że portfele są zbyt mało aktywne ale to jest szlifowanie pewnych nawyków. Ile trzeba grać żeby być mistrzem giełdy? Można grać realnymi pieniędzmi albo nierealnymi. Realna nauka jest bardzo kosztowna. Prowadzę więcej portfeli niż jest to widoczne. Bardzo dużo czasu to kosztuje - zgadzam się. Próbuję się czegoś nauczyć.

   Usuń
 2. To chyba pytanie do Sensei'a bo ja nie mam w wirtualnym portfelu 600zł na plusie:)Nie mam też za bardzo czasu przyglądnąć się tym pozycjom, skupiam się na posiadanych w rzeczywistości spółkach. Poza tym pozycje w wirtualnym portfelu są dość niskie - ok 1000 zł na inwestycje czyli minimum,za które opłaca się kupować.

  OdpowiedzUsuń
 3. A to nie jest tak, że opłaca się już powyżej dzielnika minimalnej prowizji? To by wychodziło ok. 300 zł w popularnych DM :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Poniżej pewnej kwoty prowizja od kupna i sprzedaży jest kwotą stałą. Dla przykładu kiedy ta kwota wynosi 5 pln i sprzedajesz 100 akcji za 500pln z zamiarem odkupienia dokładnie takiej samej ilości taniej tj. zarobieniu na szorcie powiększasz swój spread o 5 groszy bo 100*0,05=5pln prowizji. By zanotować zysk na takiej operacji cena akcji musi spaść przynajmniej o 11 groszy, wówczas pozostaje ci 1 grosz w portfelu i masz swoje 100 akcji.

   Usuń