czwartek, 26 stycznia 2017

Sprzedaż Polnord (PND) -7,75 Zakup PGE +10,71, Ciech (CIE) +69,77, JSW +72,4, Forte (FOR) +85,2

Wczorajszy komunikat dotyczący spółki Polnord wiele wyjaśnił co do zachowania kursu w ostatnim roku. Polnord został przyciśnięty przez Urząd Skarbowy i z ogromnym prawdopodobieństwem będzie miał do zapłacenia podatek, który niesłusznie sobie odliczył w roku 2011. Kwota 10 milionów może nie przeraża tak bardzo jak niepewność, którą niesie ten komunikat.

Otrzymanie przez Spółkę protokołu kontroli ...Prawdopodobnie jest to jeden z wielu tego typu komunikatów. Obstawiam że w takim wypadku drenaż kursu jest NIEUNIKNIONY. Oczywiście nie wiem jak się potoczą sprawy ale technika już wcześniej podpowiadała, że jesteśmy w ważnym dla kursu miejscu.

Obawiam się że na Polnord mieliśmy do czynienia z insider tradingiem czego oczywiście nikt nam nigdy nie powie wprost i są to jedynie domysły, poparte jedynie zachowaniem się kursu.

Warto zauważyć że w roku 2011, 2012, 2013 też ktoś coś wiedział i wychodził. Jednak Urząd skarbowy postanowił dokonać kontroli dopiero teraz.

Wyjście poniżej ostatnich minimów otworzy nam drogę na 6 pln następnym przystankiem dla kursu może być 4 pln. To wszystko w zasięgu szybciej niż się komukolwiek wydaje. Przykładem może być spółka ACTION.

Polnord technika

PGE technika

Ciech technika

JSW technika

Forte technika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz