czwartek, 23 marca 2017

FAM tygodniowy + info

Info:
Raport bieżący 10/2017

Zarząd FAM S.A. z siedzibą we Wrocławiu (Emitent) informuje, że w dniu dzisiejszym powziął informację o obustronnym podpisaniu umowy z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną S.A., która potwierdza wydłużenie działalności Zakładu Cynkowniczego w Rawie Mazowieckiej należącego do FAM S.A. na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (dalej "Strefa") w związku ze stwierdzeniem nieważności zezwolenia Nr 90 z dnia 8 listopada 2006 roku wydanego na rzecz FAM S.A. na prowadzenie działalności gospodarczej w Strefie w części terminu jego obowiązywania.

Dotychczasowy termin zezwolenia na działalność w Strefie obowiązywał do dnia 28 maja 2017 roku. W związku z wydaną Decyzją Ministra Rozwoju i Gospodarki Nr 20/DI/17 stwierdzającej nieważność zezwolenia nr 90 z dnia 8 listopada 2006 roku w części dotyczącej terminu jej obowiązywania Emitent będzie miał prawo do prowadzenia działalności w Strefie do 31 grudnia 2026 r. zgodnie z terminem określonym w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 grudnia 2008 r. w sprawie łódzkiej specjalnej strefy ekonomicznej (Dz.U. z 2015 Nr 1091).

FAM S.A. będzie miał prawo do wykorzystania pozostałej ulgi podatkowej w zakresie zwolnienia z opodatkowania działalności wykonywanej w Strefie. Na dzień 31 grudnia 2016 r. niewykorzystana ulga podatkowa w zakresie zwolnienia z opodatkowania wynosiła 6.598 tys. zł.

Podstawa prawna: MAR par. 17 ust. 1 - informacje poufne


Kurs na wsparciu zielonej chmurki zwiastującej same dobre rzeczy dla osób kupujących w promocyjnych cenach tej dobrej fundamentalnie spółki opisanej u kolegi na blogu:

https://marketrevolution.ghost.io/fam-duza-poprawa-fundamentow-w-2016/


2 komentarze:

  1. Będą mieli niższe koszty podatkowe dzięki temu, jak jeszcze poradzą sobie z wyższymi cenami cynku to powinno odbić i pójść w górę :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Akcjonariat jest w pełni za tym scenariuszem :)

      Usuń