poniedziałek, 6 marca 2017

Quercus już po 7pln inne TFI też zaczynają rosnąć - zagranie spekulacyjne na Altus TFI ?

Nawiązując do mojego wcześniejszego wpisu na temat Quercus TFI warto zdać sobie sprawę, że jednymi z beneficjentów obecnej hossy będą właśnie Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Uproszczając fundamenty do bólu, zyski jakie wypracowują są liczone od pojedynczej osoby, która korzysta z ich usług. Jeśli więc społeczeństwo nagle zacznie oszczędzać pieniądze na giełdzie za ich pośrednictwem, moglibyśmy się spodziewać wzrostów wyników TFI w następnych kwartałach.Zdaje się, że rynek właśnie rozgrywa ten scenariusz i próbuje oszacować przyszłe przychody TFI.

A teraz obserwacja,
Ostatni impuls wzrostowy na QuercusTFI był spowodowany informacją przekazaną 2 marca dotyczącą wartości aktywów. Aktywa napływają miesiąc do miesiąca bo możemy ową informację porównać do infa z 2giego lutego. Zatem w marcu wartość aktywów była wyższa miesiąc do miesiąca o 200 milionów złotych !

Po co to właściwie piszę? Wydaje się, że to super inwestycja long term - jednak ja mam na myśli spekulację. Quercus publikuje takie raporty miesiąc do miesiąca zawsze 2giego a taki Altus publikuje takie raporty miesiąc do miesiąca zawsze 6tego po godzinie 17.

Dzisiaj jest 6ty, godzina 14, zostały 3 godziny sesji a wykres Altusa wygląda następująco.

Zatem mój post to właściwie pytanie:

Czy jutro zobaczymy otwarcie Altus z luką w górę?

Szczególnie że na wykresie dziennym widać niejako podwójne dno.
Wykres tygodniowy możecie przeanalizować w tym poście.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz