środa, 5 kwietnia 2017

Interesująca sytuacja na dolarze

Istnieje spora szansa na hipotetyczne odbicie w rejon 4,18. Inwestycja na kolejne 2-3 miesiące. Nagłe załamanie cen dolara poniżej zaznaczonych wsparć będzie oznaczał, że coś idzie nie tak. Wówczas sugerowałbym cięcie strat.

Poziomy obrony: 3,88 - 3,79 - 3,69 (miejsca gdzie można też zająć pozycje krótkie)

Prezentuję wykres tygodniowy na którym widać, że na zajęcie pozycji możemy mieć jeszcze nawet do 4 tygodni czasu. Jeśli wam się nie spieszy to można zagrać pod limit aktywacji 4. Proponuję poczekać na zajęcie jak najbardziej zyskownej pozycji ponieważ każdy grosz się liczy.


Na GPW możemy kupować dolary za pomocą kontraktów na waluty 1 kontrakt reprezentuje 1000 USD.


Kody kontraktów:

FUSDM17 - czerwcowy kod wykonania
FUSDU17 - wrześniowy kod wykonania

Inwestycja bezwzględnie wymaga Stop Loss oraz odpowiedniej serii kontraktu.
Seria zamykająca się w czerwcu jest bardzo płynna jednak w przypadku kiedy chcielibyśmy ją trzymać dłużej niestety trzeba ją rolować.
Seria wrześniowa  wydaje się odpowiednio płynna i możemy ją przetrzymać przez czas zakładanej inwestycji powinna wystarczyć. Na dłuższych seriach jest większy spread.

Grając kontraktami musimy pamiętać o tym aby mieć zawsze gotówkę na koncie - w przypadku gdy dolar będzie się dalej osuwał, gotówka będzie pobierana na bieżąco. Swoje ryzyko obliczycie indywidualnie w zależności od stanu środków na koncie.

Przykładowe rozliczenie:
Kupiliśmy 1 kontrakt za 4,00 i sprzedaliśmy za 4,20 czyli kupiliśmy 1000 dolarów za 4,00 i sprzedaliśmy 1000 dolarów za 4,20.

Zysk = 4200 - 4000 - prowizja za kupno i sprzedaż, od 0,4 do 1pln = ~199 PLN

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz