wtorek, 9 maja 2017

Otworzyłem konto maklerskie w mbank i zakupiłem 2000 akcji komputronik na wezwanie

Komputronik ogłosił wezwanie na 100% swoich akcji po 6,5 pln za sztukę. Jest to sklep, który osobiście bardzo lubię a ich akcjami interesuję od bardzo dawna.

Debiut firmy komputronik na GPW odbył się w lipcu 2007 roku, wówczas to akcje w IPO zostały wycenione na 39,1 pln a w dniu debiutu akcje wyceniane były nawet po 49,9 pln, info tutaj

Zakupiłem 2000 akcji komputronik w dzisiejszej promocji w moim mniemaniu i mniemaniu znajomych inwestorów cena wezwania nie jest adekwatna do realnej wartości spółki.

Uczyniłem tu zakład o to, że cena wezwania zostanie podwyższona, natomiast ryzyko jest ograniczone. W najgorszym wypadku sprzedam akcje po 6,5 i jeszcze na tym zarobię.

Dodatkowym aspektem mojej inwestycji jest chęć ochrony kapitału w okresie wakacyjnym gdzie bardzo łatwo coś kupić i ponieść stratę ponieważ rynek w owym okresie jest bardzo płytki. Cena sprzedaży komputronik jest już znana i w najgorszym wypadku to 6,5 pln.

Dzisiejsza cena akcji to 6,37

4 komentarze:

 1. Chyba, że nie uda im się skupić 3.528.590 akcji, wtedy wezwanie nie dojdzie do skutku.

  "Wzywający zamierza nabyć wszystkie akcje będące przedmiotem zapisów, jeżeli na koniec okresu przyjmowania zapisów złożone zapisy obejmować będą nie mniej niż 3.528.590 akcji."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiedzmy, że to ryzyko inwestycyjne za to nierozważnie się wygadali, że nie chcą być na giełdzie, to trochę wygląda tak jak by im bardziej zależało i oczywiście, każdy biznesmen chciałby zrobić dobry deal sprzedać akcje w rynek po 39 pln a odkupić za 6,5 ... Zaryzykuję od tego tu jestem :)

   Usuń
 2. Jestem totalnie początkujący w świecie finansów, ale uważam, że decyzja którą Pan podjął jest strzałem w dziesiątkę! Bez ryzyka niestety nie da się nić ugrać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli ktoś chce inwestowania bez ryzyka, to tylko obligacje. Grając na giełdzie, dopuszczamy do siebie ryzyko straty i musimy być na to przygotowani.

  OdpowiedzUsuń