piątek, 28 lipca 2017

Porównanie najważniejszych opłat i prowizji w pięciu popularnych biurach maklerskich

Dzień dobry, zamieszczam tabelę porównującą opłaty i prowizje pięciu popularnych biur maklerskich Alior Bank, Bossa - banku ochrony środowiska, mBank dom maklerski, Deutsche bank makler - inaczej db makler, de giro.

Można zwrócić uwagę na rozbieżności. Dla przykładu aby inwestować efektywnie kontrakty na waluty warto brać w Bossa natomiast akcje w db maklerze. Z drugiej strony jeśli nasze kontrakty na indeksy mają wygasnąć to lepiej skorzystać z oferty mdm mbanku. Jednak jeśli jesteśmy członkami SII to z wygaśnięciem kontraktów na indeksy bardziej opłaca się poczekać w Aliorze.

Tabele opłat i prowizji są niezmiernie skomplikowane a to jest jedynie czubek góry lodowej. Aby poznać ofertę konkretnego biura maklerskiego należałoby wgryźć się w szczegóły, które nie są opisane w ramach dokumentów, postanowiłem opisać swoje osobiste doświadczenia w kolejnych postach.Dla de giro zanotowałem jedynie koszt zakupu akcji. ETF, opcje, futures są dostępne w tym biurze jednak nie z polskiej giełdy. Postaram się w przyszłości uzupełnić brakujące pozycje.

Proponuję dodać wpis do ulubionych i od czasu do czasu wracać ponieważ będzie aktualizowany raz na jakiś czas - tworzę ją dla siebie.

aktualizacja 31 lipca 2017


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz